Quad Link 3.0

Hlavní stránka > Quad Link 3.0

Tři stavební kameny, které zajistily úspěch Quad-Linku posouvá o krok dál Quad-Link 3:

Instantaneous Pivot Center (IPC) Technology

Pohyblivý střed rotace - Srdce Quad-Linku, pohyblivé těžiště reagující jednak na akci pedálů, tak na síly vzniklé nárazy při pružení, umožňuje bezproblémový pohyb kola v terénu a zároveň efektivní přenos energie na pohon kola.

Intelligent Axle Path

Inteligentní dráha osy - Protože je Quad-Link připojení zadní stavby k rámu řešeno pomocí dvou ramen, je možno výrazně změnit dráhu pohybu zadního kola. Unikátní vlastností Quad-Link konstrukce je cesta kola pohybu při iniciaci pružení. Ta umožňuje vynikající reakce kola na nerovnosti při zachování kontaktu s terénem, což je zásadní zejména při brždění ve sjezdu a naopak zachovává dynamiku a trakci ve stoupáních a při překonávání překážek. V druhé části dráhy zdvih osy sleduje oblouk kolem středového složení, takže umožňuje pružení volně absorbovat nárazy bez rázů vyvolaných akcí pedálů a pružení jezdce.

Varying Shock Leverage Ratio

Proměnný pákový poměr - Další výhodou Quad-Link zavěšení zadní stavbyk rámu je schopnost měnit pákový poměr po dráze pohybu osy. Při zvětšení rozsahu dráhy, byl Quad Link ve verzi 3.0 revidován, aby nabídnul více lineární průběh. V podstatě jak se kolo posouvá, je zapotřebí stále větší síla pro další stlačení (plynule se snižuje pákový poměr). Výhodou je systém zavěšení, který je velmi aktivní v počátku dráhy, což vede ke zvýšení trakce při stoupání a sprintu a přitom dobře odolává nárazům při dopadech. Jelikož se jedná o vlastnost konstrukce pružení jako takové, má jezdec stále volnou ruku při volbě tlumiče od svého oblíbeného výrobce.

Třetí generace vysoce ceněného Marin Quad-Link systému odpružení - nový Quad 3.0 systém dosahuje výrazného zvýšení výkonu při zachování klíčových vlastností, které mu zajistily mezi jezdci takový úspěch.

Novinkou je přemístění propojení samotného systému, které umožnilo vývojářům další snížení hmotnosti rámu připojením k můstku u středu. Nová revize rovněž umožnila vyladit pákový poměr směrěm ke zvýšení výkonu pružení zejména co do zvýšení rozsahu pohybu.

Tato inovace napojení Quad-Linku nyní dovoluje fungování na platformě 29 palcových kol, což s Quad-Link 2.0 možné nebylo.

Marin 2012 celoodpružená kola postavená plně na Quad-Link 3.0: Quad XC 100 29er, Quad XC 100 and Quad XM 140.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z naší nabídky

Marin Mount Vision XM Pro 2013 - ikona produktu

116 990,- 

Mount Vision XM Pro 2013
Marin Rift Zone 29er XC6 2013 - ikona produktu

53 390,- 

Rift Zone 29er XC6 2013
Marin Indian Fire Trail 2013 - ikona produktu

48 590,- 

Indian Fire Trail 2013
Marin Bear Valley WFG 2013 - ikona produktu

18 190,- 

Bear Valley WFG 2013
Marin Palisades Trail 2013 - ikona produktu

22 790,- 

Palisades Trail 2013
Marin Nail Trail 2013 - ikona produktu

35 990,- 

Marin Nail Trail 2013

Široký sortiment jízdních kol kultovní americké značky Marin Bikes narozené roku 1986 ve slunné Kalifornii pod Mt. Tamalpais.