Nejčastěji kladené otázky

Hlavní stránka > Nejčastěji kladené otázky

 

Můžete mi poslat katalog?
Samozřejmě! Zasíláme tištěné katalogy zdarma po celé České a Slovenské republice, ale abychom chránili naše životní prostředí, doporučujeme použít naše webové stránky a potřebné informace vyhledat zde. Pro obdržení katalogu nám prosímzašlete Vaše jméno a adresu mailem.


Zlomil jsem patku přehazovačky, kde mohu sehnat novou?
Náhradní patky pro přehazovačku můžete zakoupit u Vašeho lokálního prodejce kol Marin, nebo nám dejte vědět emailem nebo telefonicky. Při kontaktování o náhradní patku mějte prosím zjištěný buď model a ročník Vašeho kola, nebo jeho sériové číslo. Toto Vám urychlí proces při objednávání náhradního dílu. Sériové číslo Vašeho kola naleznete na spodní části rámu vyražené na středové ose (místo na rámu, kde jsou kliky spojené s rámem), případně ho naleznete na poslední straně návodu k obsluze, Záručním listu. Pokud nevíte sériové číslo, ani model a ročník Vašeho kola, může Vám pomoci při výběru správné patky nákres dostupných patek, umístěný zde.


Jak správně nastavím odpruženou vidli a tlumič?
V sekci ke stažení naleznene návody k obsluze k odpruženým vidlicím a tlumičům montovaným na jízdní kola MARIN.
Správné nastavení celoodpružených kol Marin s technologií Quad Link je velmi důležité pro co nejvyšší funkčnost a efektivitu tohoto systému. Ačkoliv doporučujeme individuální nastavení u každého kola vzhledem k potřebám jezdce, díky návodu níže tomuto návodu si „SAG“ – tedy míru stlačení tlumiče po nasednutí jezdce - můžete nastavit do doporučované a optimální polohy.
Nezáleží na modelu kola nebo typu zadního tlumiče, optimální nastavení SAG se měří jako vzdálenost od prachové krytky na vnějšku tlumiče po gumový O-kroužek, zatímco jezdec sedí ve statické poloze, s nohami na pedálech, aniž by na kolo naskočil nebo z něho silou vyskakoval. Buďte opatrní, abyste tlumič zatížili pouze vahou jezdce a ne prudkým pohybem – pomoci může například snížení sedla. Rozsah nastavení SAG nám pomůže nastavit jízdní vlastnosti a změnit pocit z kola.
U méně efektivních systémů pružení je třeba vyššího tlaku v tlumiči, aby se eliminovalo pohupování od pedálů – u Quad Link je ale potřeba SAG nastavit správně, aby bylo pružení plně funkční! Více tlaku v tlumiči u Quad Link zákonitě neznamená efektivnější jízdu na Marinu!
Pamatujte si, pokud se nastavení bude pohybovat v doporučených mezích, tak více vzduchu v tlumiči = menší SAG, Vaše jízda tím pádem bude více do cross-country, s vyšší účinností pedálů. Následovně, méně vzduchu = větší SAG, udělá jízdu pohodlnější, absorbující v& iacute;ce nerovnosti a zlepší se ovladatelnost kola ve sjezdech apod.


Jakou velikost rámu potřebuji?
Je více faktorů, které ovlivňují jakou velikost rámu potřebujete. Délka rukou, nohou, stavba těla, vaše výkonnost a ohebnost jsou velice důležité faktory při výběru správné velikosti kola. Pro tyto důvody je návštěva Vašeho lokálního prodejce Marin velice důležitá, aby se ujistil, že při testovací jízdě jdou komfort a bezpečnost ruku v ruce se správnou velikostí. Můžete se také podívat na Tabulku velikostí. Toto vše Vám pomůže zvolit tu správnou velikost pro Vaše potřeby.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z naší nabídky

Marin Mount Vision XM Pro 2013 - ikona produktu

116 990,- 

Mount Vision XM Pro 2013
Marin Rift Zone 29er XC6 2013 - ikona produktu

53 390,- 

Rift Zone 29er XC6 2013
Marin Indian Fire Trail 2013 - ikona produktu

48 590,- 

Indian Fire Trail 2013
Marin Bear Valley WFG 2013 - ikona produktu

18 190,- 

Bear Valley WFG 2013
Marin Palisades Trail 2013 - ikona produktu

22 790,- 

Palisades Trail 2013
Marin Nail Trail 2013 - ikona produktu

35 990,- 

Marin Nail Trail 2013

Široký sortiment jízdních kol kultovní americké značky Marin Bikes narozené roku 1986 ve slunné Kalifornii pod Mt. Tamalpais.