Materiály

Hlavní stránka > Materiály

CXR karbonové rámy

CXR horský a silniční program se zrodil z potřeby navrhnout velmi lehký rám s organickými tvary pro dosažení unikátního vzhledu a strukturálních vlastností. Plynulé tvary umožňují designérům Marinu vytvářet konstrukce, které redistribuují vnější síly přenášené do rámu rovnoměrně. Tento rozptylový efekt přebírá vstupní zatížení a rozloží je do všech prvků rámu, čímž umožňuje stěny profilů vyrobit tak tenké, jak je to jen možné, aniž by to bylo na úkor tuhosti nebo odolnost. V profilech tvořících rám se uplatňují čtyři různé třídy karbonových vláken v rozsahu od středního do velmi vysokého modulu pružnosti. Tato vlákna jsou poté tkána v jedné ze čtyř různých geometrických orientací. Kombinace využití různých vláken a orientací tkaniny a zároveň pečlivý výběr pryskyřice přidává na síle a tuhosti v klíčových místech a umožňuje vyladit jízdní charakteristiky téměř nedosažitelné za použití kovu. Unikátní detaily rámů zahrnují můstky u sedlové trubky a spojů hlavové trubky pro další rozložení zatížení a hlavové trubky uzavřené výztužnými kroužky horní a spodní trubky rámu. Tato konstrukce zvyšuje sílu bez nutnosti navyšování průměru hlavových trubek, které vyžaduje vidlice s většími a těžšími trubkami hlavového složení.

Hydro Edge rámy

Hydroformované Hydro Edge rámy představují na poli využití hliníkových slitin v konstrukcích rámů technologickou špičku. Ladné organické tvary a skvělé vyvážení rámů poskytují nepřekonatelný pocit z jízdy.

Edge 2 rámy

Edge II je úhelným kamenem našich technologií. Polygonální profily a štíhlé stěny 3 trubky zvyšují výkon a podstatnou měrou snižují hmotnost rámů.

Edge 3 rámy

Edge 3 trubky posouvají tradiční výrobní techniky rámů až na samé hranice možností zatímco šetrný vícekrokový proces tvarování zvyšuje zážitek z jízdy a zlepšuje výkon.

Edge 4 vzpěry

Vzpěry zadní stavby jsou navrhované na míru každému jednotlivému rámu. Trapézové tvary zajišťují maximální tuhost a odezvu v prudkých zatáčkách a sprintu.

3/2.5 Edge titanové rámy

Třikrát lehčené tažené titanové trubky jsou základem korunního klenotu naší hardtailové řady. Vlastnosti tohoto materiálu posouvají modely s tímto rámem na samý vrchol. Závodní řady zdobí výroční edice těchto rámů.

A6 Hydro Edge hliníkové rámy obohacené Al-Mg

Our A6 alloy is a 6000 series alloy with a higher Silicon and Magnesium content than the 6061 alloy. The result is a higher strength to weight ratio than 6061, allowing us to make a much lighter frame with the same strength and durability.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z naší nabídky

Marin Mount Vision XM Pro 2013 - ikona produktu

116 990,- 

Mount Vision XM Pro 2013
Marin Rift Zone 29er XC6 2013 - ikona produktu

53 390,- 

Rift Zone 29er XC6 2013
Marin Indian Fire Trail 2013 - ikona produktu

48 590,- 

Indian Fire Trail 2013
Marin Bear Valley WFG 2013 - ikona produktu

18 190,- 

Bear Valley WFG 2013
Marin Palisades Trail 2013 - ikona produktu

22 790,- 

Palisades Trail 2013
Marin Nail Trail 2013 - ikona produktu

35 990,- 

Marin Nail Trail 2013

Široký sortiment jízdních kol kultovní americké značky Marin Bikes narozené roku 1986 ve slunné Kalifornii pod Mt. Tamalpais.