Design a technologie rámů

Hlavní stránka > Design a technologie rámů

KARBONOVÁ KONSTRUKCE

CXR-T3 technika zpracování uhlíkových vláken umožňuje postavit ultralehké rámy splňující po všech stránkách Marinem stanovená pevnostní a výkonnostní měřítka. CXR-T3 konstrukce umožňuj vytvářet rámy podobně jako se tvoří rámy svařované, kde jsou trubky nejprve vytvarovány a následně spojovány dohromady. Výhoda CXR T3 oproti klasickému monocoque (jednolité) konstrukci je ve vyšší kompaktnosti tmelených vrstev neboť trubky jsou tvarovány na kovových formách namísto tlakových měchýřů, následně jsou spojovány navzájem (T3 = Tube To Tube)  Výsledný poměr pevnosti a hmotnosti jednoznačně ukazuje, že CXR T3 dosahuje stejné pevnosti a tuhosti za použití menšího množství materiálu a tedy při nižší hmotnosti. Pro Vás to pak znamená svižnější jízdu na ultralehkém kole.

ZESLABOVÁNÍ RÁMŮ

Každá trubka Marin rámu začíná svůj život jako běžná rovná trubka s kruhovým průřezem. A pak se začíná čarovat. Zeslabování je proces, během kterého je z trubka odebírán materiál tak, aby byla lehčí, aniž by ztratila na pevnosti. Přizpůsobení procesu pro každou jednotlivou velikost každého typu rámu se ladí jízdní charakteristiky pro všechny jezdce. Zatímco jinde se můžete setkat s přístupem, kdy se trubky tvarují stejně a jen se zkracují na míru velikostem, u Marin rámů je každý rám ve výrobní řadě originálem na míru velikosti.

HYDROFORMING

Hydroforming umožňuje tvořit složitější tvary, které dovolují vytvořit rámy neuvěřitelně lehké a odolné. Změnou vnějších a tvarů a rozměrů trubky a návrhem uvážlivě rozložených hran a křivek se dá předurčit, jak se rám bude chovat při zatížení. Zasílením průřezu v blízkosti spojů se zvyšuje momentová odolnost a docílí se efektivnějšího rozložení napětí v rámu. Zeslabením ve střední části je rám odlehčen v místech nejmenších napětí. Funguje to v podstatě stejně jako v přírodě - kmen stromu je širší ve své základně, kde je namáhán nejvíce. Výsledkem je ideální a ladný tvar, vysoká pevnost a tuhost a nízká hmotnost.

Kvalitní rám je základem

Rám je pro kolo tím, čím je kvalitní základ pro dům - vše ostatní jsou nahraditelné části. Cílem Marin týmu při návrhu rámů je volba materiálů, profilů a geometrie vyladěné tak, aby se kolo stalo částí jezdce. U Marin rámů se liší nejen geometrie jednotlivých velikostí daného modelu, ale rovněž každá jednotlivá trubka rámu je zeslabena na míru tak, aby zůstala zajištěna maximální tuhost a efektivita jízdy a zároveň byla zachována co nejnižší hmotnost.

Vývojáři Marin Bikes využívají nejpokročilejší dostupné CAD nástroje včetně Autodesk Inventor®, aby využili zdroje co nejefektivněji, než se kolo vydá na testovací jízdy ve všech typech terénu.

Marin jezdci, jako například Dirt Jump and Slopestyle šampion Andrew Taylor, jsou klíčovými členy vývojářského týmu, kteří zajišťují zpětnou vazbu, která je velmi důležitá pro optimalizaci a díky níž se v rámech snoubí materiál s designem tak, že vám mohou Marin Bikes nabídnout jedna z nejpevnějších a nejlehčích kol na trhu.

Při výrobě jsou využívány nejpokročilejší techniky jako hydroforming, 3D kování a strojově řízené sváření pro dosažení nejvyšší kvality. Poté rámy procházejí zátěžovými testy překračujícími normami pořadované standardy.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z naší nabídky

Marin Mount Vision XM Pro 2013 - ikona produktu

116 990,- 

Mount Vision XM Pro 2013
Marin Rift Zone 29er XC6 2013 - ikona produktu

53 390,- 

Rift Zone 29er XC6 2013
Marin Indian Fire Trail 2013 - ikona produktu

48 590,- 

Indian Fire Trail 2013
Marin Bear Valley WFG 2013 - ikona produktu

18 190,- 

Bear Valley WFG 2013
Marin Palisades Trail 2013 - ikona produktu

22 790,- 

Palisades Trail 2013
Marin Nail Trail 2013 - ikona produktu

35 990,- 

Marin Nail Trail 2013

Široký sortiment jízdních kol kultovní americké značky Marin Bikes narozené roku 1986 ve slunné Kalifornii pod Mt. Tamalpais.